2.díl-Otázky a odpovědi(Questions and answers) Life in the shadow

30. září 2011 v 22:52 | Annabeth |  Life in the shadow

Ráno se Buffy vzbudila zimou, nevěděla proč, v jejím pokoji bylo vždy po ránu teplo a ne zima. Pak ale zjistila že kolem jejího pasu jsou něčí ruce, a jak po chvíli zjistila, byli to Spikovi ruce, ale k jejímu překvapení jí to vůbec nevadilo ba naopak líbilo se jí to a moc že jí to až děsilo, ale stejnak se zachumlala do Spikovi náruče. Zavřela oči a znovu usnula..Asi po dvou hodinách se vzbudila ale kolem pasu už nebyli jeho ruce, s leknutím si sedla a teprve teď uviděla kde je, byla v jeho kobce, tak proto jí byla taková zima.. Ovázala si kolem pasu jeho deku, vstala a docupitala k žebříku a následně po něm vylezla až do horní části jeho kobky, porozhlídla se v pokoji ale nikde nebyl, trochu se o něj začala bát ale nedala to na sobě znát, nakonec usedla na jeho pohovku a čekala jestli se vrátí. Když uslyšela bouchnutí dveří prudce sebou trhla a napřímila se, Spike ze sebe strhl deku a naštvaně zařval: ,,Krucinál.. zasraný slunce." V ruce držel tašku s krví a vypadalo to že tam má i něco pro Buffy, ale to jí tolik nezajímalo, zajímali ho jeho vlasy byli krásně rozcuchané, zvedla se přešla k němu a prohrábla si jeho vlasy a usmála se, on se taky neubránil úsměvu a hnedka se jí zeptal: ,, Proč se usmíváš?" řekl a pohrával si s jejími medovými vlasy. ,,Máš hezky rozcuchaný vlasy, vypadáš jak puberťák ale v dobrym slova smyslu.." Spike se usmál, ona už se chystala něco říct ale on jí začal líbat na krku a nakonec jí začal okusovat ucho, Buffy se neubránila vzdechu a on se zase pousmál, Buffy něco došlo, Dawn byla doma sama, doufala že Will a Tara budou doma ale nebyla si tím moc jistá a tak řekla: ,,Spiku, já musim domu Dawn je tam nejspíš sama, nechci jí tam nechávat když se to potuluje nějaký blázen, teda pokud to není upí.." nestihla doříct větu protože Spike jí začal líbat, Buffy ho od sebe jemně odstrčila a řekla: ,, Já doopravdy musim domů, večer se ještě stavím." Doběhla ke schůdkům slezla dolů tam se následně převlékla a vydala se domů..

Vyndala si klíče z bundy a odemkla dveře a zeptala se: ,,Je někdo doma?" žádná odpověd, pokrčila rameny a vydala se do kuchyně, tam našla vzkaz na lednici kde bylo napsáno: ,, Šla jsem s Tarou a Willow do Bronzu, vrátíme se až ráno." Buffy se pomyslela že asi spí, vzala si z lednice krabici s pizzou a sedla si ke stolu a začal jíst. Po půl hodině vyhodila krabici a rozešla se nahoru do koupelny, tam se svlékla a vlezla do sprchy zapnula vodu a nechala se ovívat tisícími kapek vody..

Když konečně vylezla vyjekla, byla tam Dawn a čistila si zuby, ta se jen začala smát tomu jak se Buffy lekla a následně jí tam nechala osamotě a šla do svého pokoje. Buffy ještě na ní zařvala že se má učit klepat ale to už asi nejspíš neslyšela, ale momentálně jí to bylo jedno, musela zajít za Gilesem kvůli tomu jak jí napadl ten divný démon nebo co to bylo.. Dál se tím už nezabývala.

,,Gilesi.. Gilesi!!" zavolala do zjevně prázdného obchodu, rozešla se směrem ke kase a nakoukla za pult ani tam Giles nebyl, vydala se tedy do tělocvičny, najednou ucítila že jí někdo praštil a upadla do bezvědomí… Když se konečně probrala seděla připoutaná v autě v sedačce pro spolujezdce vedle ní seděl Giles a řídil svoje anglické auto, Buffy se ho nasupeně zeptala: ,,Kde to sem Gilesi??" hodila na něj tázavý pohled a on bezmyšlenkovitě odpověděl: ,,Dneska ráno za mnou byl Spike, řekl mi že tě včera napadl upír, prý tě sledoval a říkal že to pro tebe nevypadalo dobře.. ale teď k věci, blíží se další apokalypsa, tentokrát v podobě Prvního.. Prvního zla a vypadá to že za to můžeš ty..tím že tě Willow a ostatní přivedli zpět dali možnost Prvnímu aby mohl mít zase hmotnou podobu.. a my teď jedeme do pouště abys našla odpověd na otázky které potřebuješ zodpovědět sem chodili Přemožitelky už od dávných věků…" ani si nevšimla že zastavili, Giles vylezl z auta a Buffy ho napodobila, ocitli se v temné poušti, neměla z toho moc dobrý pocit ale nedala to na sobě znát a vydala se za Gilesem který zatím popošel k větší skále kde začal rozdělávat oheň…

Přistoupila k ohni a přiložila k němu ruce, teprve teď zjistila že nemá žádný kabát, ale jako na zavolanou přes ní Gilse přehodil deku a ona se usmála, on jí napodobyl a otevřel velmi starou knihu ve které začal listovat, nejspíš cosi hledal ale ona neměla páru co… Po chvíli zvedl oči a od knihy a pro sebe zamumlal: ,,Mám to.." poté zaklapl knihu a začal odříkávat něco v cizím jazyce a těsně než se kolem něj začal točit písek řekl: ,,Proměním se v průvodce, ve lva, dovedu tě na místo kde si dozvíš odpovědi na své otázky.." potom se proměnil v krásného majestátného lva, potom se rozběhl do tmy a Buffy zmizel z očí…

Buffy neváhala ani minutu a vyběhla za Gilesem, vedl jí temnými pláněmi až k podívnému místu, byla tam oáza, zastavili se až uprostřed oázy a Giles majestátně zařval a kývnul hlavou, tím směrem co ukazoval se Buffy podívala a uviděla že tam začal plápolat oheň, ihned se vydala k němu a potom uviděla něco co jí vyrazilo dech… Stála tam ta první.. ta první Přemožitelka, vždycky Buffy připomínala spíš zvíře než člověka. Najednou uslyšela v hlavě její hlas, zeptala se jí: ,,Přemožitelka, a velmi silná, silnější než jsem byla já.. Přišla jsi sem abych ti zodpověděla otázky, je to pravda?" dopověděla a začala kolem Buffy obcházet a prohlížet si jí. ,, Jak porazím Prvního?" řekla Buffy a upřela pohled na ní, ona bezmyšlenkovitě odpověděla: ,,Odpověd získáš tím že se seznámíš s člověkem kterého matka byla Přemožitelka a kterou zabil tvůj milý.." pak jí došlo něco co jí mělo dojít už dřív, ten Dawnin řiditel, byla s ním jednou na obědě mluvil o matce kterou zabili v New Yourku a Spike přece říkal že zabil Přemožitelku která měla malého chlapce, buď shoda náhod nebo on je ten syn Přemožitelky, chtěla se zeptat ještě ně něco ale První Přemožitelka už tam nebyla ani oheň už neplál a oáza sama od sebe zmizela, vydala se tedy zpět za Gilesem, pořád byl lvem, zařval na ní lvím hlasem, a ona se za ním rozběhla zase zpět tam odkuď přišli..

Když se vrátili zpět začal kolem Gilese zase vířit prach a on se zase proměnil v toho starého dobrého otravného Angličana, protáhnul si ruce a řekl: ,,Tak co jsi se dozvěděla, Buffy?" tázavě se na ní podíval a ona hned dodala: ,,Musím zajet za Robinem.." chytila Gilese za rukáv a táhla ho do auta za 5 minut vyjeli cestou do Sunnydale…

Vykopla dveře a vešla dovnitř všude na stěnách byli kříže, velké i malé, černé i hnědé, na stole se váleli knihy o upírech, svěcená voda a notebook kde byli encyklopedie a upírech a jiných nočních stvořeních, Buffy pomaloučku vešla dovnitř a do prázdné místnosti zavolala: ,,Robine, jsi tady??" jakmile přejala celou místnost očima všimla si že pod stolem leží bezvládné tělo Afroamerického člověka.. byl to Robin, v krku měl dvě malé dírky ze kterých mu tepala krev.. Rychle k němu přispěchala a sáhla na krk, srdce ještě jemně bylo ale doopravdy jen nepatrně, zatřásla a sním a on sebou škubl nemohoucím hlasem řekl: ,,Ahoj Buffy, tady na stole leží krabice kde jsou věci mé matky, byla Přemožitelka, jsou tam knihy a i podivný amulet dal jí ho prý nějaký Hnědovlasý upír prý měl duši, myslíš že ho znáš." Pokusilil se o úsměv ale moc se mu nepovedl ,, A prosím pozdravuj ode mě Faith řekni jí že jí zdraví Prcek ona bude vědět o koho jd.." už nestihl doříct větu, víčka mu spadla a on usl věčným spánek..

Utřela si uslzený obličej a pomalu se zvedla, popošla k oné krabice kde bylo upraveným písmem napsáno Pro generaci Přemožitelů, otevřela jí a nakoukla dovnitř, hned jí pohled sjel na podivný amulet, když na něj sáhla cítila z něj obrovskou sílu, radši ho dala zpět do krabice a začala číst první knížku která jí přišla pod ruce..

,, Ten amulet jsem jí dal já.." ozvalo se z po za rohu, od tuď vyšel Angel a ihned jí pomohl na nohy a ještě dodal: ,,Ten amulet patří vyvolenému, upírovi z duší ale já to nejsem prý ten upír žije tady v Sunnydale ale nevím kdo to je nevíš o tom něco?" zeptal se jí a ona jen tichým hlasem odpověděla: ,,Mysl-Myslím.. že ano.."
Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ibuffyi ibuffyi | Web | 2. října 2011 v 13:51 | Reagovat

Těším se na další díl. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama